Estonija slavila u Bijelom Polju
- Crnogorski odbojkaši poraženi su večeras u Bijelom Polju od Estonije 3:0 (25:22, 25:20 i 25:18), u posljendjem ovosezonskom meču u Ligi nacija.
- Post By Emil Licina
- 22:11, 21 jun, 2026
Podgorica, (MINA) - Crnogorski odbojkaši poraženi su večeras u Bijelom Polju od Estonije 3:0 (25:22, 25:20 i 25:18), u posljendjem ovosezonskom meču u Ligi nacija.
Izabranici selektora Ivice Jeftića sezonu su završili sa dvije pobjede i četiri poraza.
Crnogorska reprezentacija najbolji utisak ostavila je u prvom setu, u kojem je bila u igri sve vrijeme.
Početkom meča vodila je 7:4, a u prednosti je bila i pred kraj kada je bilo 20:18.
Estonija je pokazala tada kvalitet i preokrenula na 23:21, potom sačuvala vođstvo do 25:22.
U drugom setu Estonija je ključnu seriju napravila rano, povela 7:3, a na pokušaje crnogoskog tima da se vrati u meč uvijek je imala odgovor – konačni je imala pri rezultatu 20:18, kada je osvojila tri vezana poena i odlijepila se na 23:18, sa +5 zaključila set.
Treći set gosti su rano usmjerili na svoju stranu – poveli su 3:0, potom imali 8:2, kasnije i dvocifrenu prednost.
Najefikasniji crnogorski odbojkaš bio je Đorđe Jovović koji je igrajući u trećem i dijelom u drugom setu osvojio devet poena.
Poen manje imao je Matija Ćinćur.
Kod Estonije najefikasniji je bio Mart Tamearu sa 15 poena.
Na tri turnira, igrajući protiv bolje rangiranih selekcija na CEV evropskoj listi, crnogorski odbojkaši ostvarili su pobjede protiv Austrije i Letonije u Švehatu i Matosinjošu i popravili učinak od prošle sezone.
U sastavu je tokom ovog juna bilo deset odbojkaša iz crnogorskih klubova.