• petak, 26 jun 2026

Kuća poljoprivrede u Pljevljima veća podrška poljoprivrednicima

Kuća poljoprivrede u Pljevljima veća podrška poljoprivrednicima

Pljevlja, (MINA-BUSINESS) – Završetkom Kuće poljoprivrede u Pljevljima biće stvoreni znatno bolji uslovi za rad institucija koje pružaju podršku poljoprivrednim proizvođačima, kao i za efikasnije pružanje usluga građanima, ocijenjeno je tokom radne posjete resornog ministra Vladimira Jokovića tom gradu.

 

Joković je tokom radne posjete Pljevljima, sa državnim sekretarom Krstom Rađenovićem i vršiocem dužnosti direktora Agencije za plaćanja Markom Radonjićem, obišao radove na objektu Kuće poljoprivrede, koji ulaze u završnu fazu.

null

Iz Ministarstva poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede saopšteno je da su Rađenović i Radonjić posjetili kancelarije Savjetodavnih službi tog Vladinog resora u Pljevljima, gdje su sa zaposlenima razgovarali o uslovima rada, aktivnostima koje se sprovode na terenu, kao i procesu ažuriranja podataka. 

 

„Posebna pažnja posvećena je pripremama za preseljenje službi u novi objekat Kuće poljoprivrede, što će doprinijeti unapređenju rada i kvalitetnijoj podršci korisnicima“, navodi se u saopštenju.

 

Joković je, u okviru posjete, obišao i poljoprivredne proizvođače i razgovarao sa domaćinima i građanima o aktuelnim izazovima sa kojima se suočavaju u radu. 

 

On je poručio da Ministarstvo ostaje posvećeno kontinuiranoj podršci razvoju poljoprivrede i stvaranju boljih uslova za život i rad na selu. Tokom razgovora naglašena je važnost zajedničkog djelovanja institucija i proizvođača u cilju unapređenja poljoprivredne proizvodnje, jačanja ruralnih područja i stvaranja novih razvojnih mogućnosti za sjever Crne Gore.

 

„Ministarstvo će i u narednom periodu nastaviti sa aktivnostima usmjerenim na unapređenje infrastrukture, jačanje institucionalne podrške i stvaranje povoljnijeg ambijenta za razvoj poljoprivrede u svim krajevima Crne Gore“, zaključuje se u sapšđtenju.

(kraj) nar/sam

Stay Connected