Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, a ne zabranama
- Nova srpska demokratija (NSD) je u saznanju da se prave spiskovi osoba kojima treba zabraniti ulazak u Crnu Goru, kazao je predsjednik Skupštine i lider te partije Andrija Mandić i pozvao inicijatore takvih ideja da to ne čine.
- Post By Mirjana Perunovic
- 07:45, 27 jun, 2026
Podgorica, (MINA) – Nova srpska demokratija (NSD) je u saznanju da se prave spiskovi osoba kojima treba zabraniti ulazak u Crnu Goru, kazao je predsjednik Skupštine i lider te partije Andrija Mandić i pozvao inicijatore takvih ideja da to ne čine.
Mandić je rekao da smatra da je od presudnog značaja za budućnost Crne Gore da ona ostane bastion sloboda.
“I kao takva u potpunosti raskine sa svim tekovinama bivšeg režima Mila Đukanovića, koje su te slobode narušavale”, naveo je Mandić na društvenoj mreži X.
On je kazao da u ovom slučaju konkretno misli na zabrane ulaska novinarima, političarima, sportistima i intelektualcima.
“NSD je u saznanju da se, mimo znanja naših funkcionera u izvršnoj vlasti, prave nekakvi spiskovi osoba kojima treba zabraniti ulazak u Crnu Goru. Zato javno želimo da pozovemo inicijatore takvih ideja i planova da to ne čine”, naveo je Mandić.
On je dodao da se tako ruši mukotrpno stvarani ambijent da je Crna Gora po poštovanju slobode i uvažavanju ljudskih prava najdalje odmakla u čitavom regionu.
Mandić je kazao da to preporučuje dodatno za članstvo u zajednici civilizovanih i razvijenih evropskih država i da zato nikakva vrsta represije i zabrane nije potrebna onome koji je siguran u vlastiti stav i politiku.
“Nije naodmet podsjetiti da smo upravo mi, srpski političari iz Crne Gore, čak i onima koji su nam zabranjivali ulaske u svoju državu uzvraćali pozivima da posjete našu zemlju”, rekao je Mandić.
On je naveo da nijesu tražili ni očekivali da se bilo kome zabrani ulaz u Crnu Goru, već postupali razumnije, ljudski i sa vjerom da treba težiti kompromisima i pomirenju, a ne svađama.
“Mi više nikada ne treba da idemo stazama autokratskih režima iz ružne prošlosti koji su intelektualcima, novinarima, sportistima i političarima zabranjivali ulaz na teritoriju pod vlastitom kontrolom”, poručio je Mandić.
Crna Gora, prema njegovim riječima, ima dovoljno širine da može da istrpi sve kritike, bile one zaslužene ili nezaslužene.
“I ne treba da šalje jednu lošu poruku koja kasnije može samo poslužiti za dalje komplikovanje odnosa u regionu”, zaključio je Mandić.
(kraj) mip