Odbojkaši u polufinalu Balkanskog prvenstva
- U18 odbijaška reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Balkanskog prvenstva u Podgorici.
- Post By Emil Licina
- 20:56, 27 jun, 2026
Podgorica, (MINA) - U18 odbijaška reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Balkanskog prvenstva u Podgorici.
Crnogorski odbojkaši u posljednjem kolu grupe savladali su Kosovo 3:0 (25:18, 25:21, 25:17) i osvojili drugo mjesto u grupi iza Turske.
U meču u SC „Verde“ nije bilo neizvjesnosti, iako je selektor Balša Radulović kombinovao sastav.
Sve je krenulo odličnim otvaranjem meča, u prvom setu je Crna Gora stekla rano prednost i povela sa 25:18, a u drugom setu je odbila nalete Kosova i sa 25:21, sigurnom završnicom došla do 2:0.
U trećem dijelu meča naši momci bili su još dominantniji, bili na ivici dvocifrene prednosti, a predvođeni Milosavljevićem i Grupkovićem osigurali su polufinale.
Aleksa Radić je u prva dva seta osvojio deset poena i bio najefikasniji, devet je imao Filip Milosavljević, a šest je osvojio Aleksa Kovačević.
Vuk Stanojević je igrajući u prvom setu brojao do pet. Kod Kosova sa 14 poena najefikasniji bio je Mavrići.
U polufinalu, koje je zakazano za nedjelju u 19 sat i 30 minuta, Crna Gora će igrati sa pobjednikom grupe B, selekcijom Bugarske.