Pojačane kontrole saobraćaja u Podgorici, uhapšeno 11 vozača
- Službenici podgoričke policije uhapsili su u srijedu i danas 11 vozača u tom gradu tokom pojačanih kontrola saobraćaja, saopšteno je iz Uprave policije.
Podgorica, (MINA) – Službenici policije uhapsili su 11 vozača u Podgorici tokom pojačanih kontrola saobraćaja, saopšteno je iz Uprave policije.
Navodi se da su službenici policije, u srijedu i danas, podnijeli su 24 prekršajne prijave i izdali 90 prekršajnih naloga.
„Uhapšeno je 11 osoba zbog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima“, kaže se u saopštenju.
Kako su kazali iz policije, od toga su četiri osobe uhapšene zbog prekoračenja dozvoljene brzine kretanja, a dvije zbog vožnje pod dejstvom psihoaktivnih supstanci (PAS).
„Jedna osoba je uhapšena zbog odbijanja podvrgavanja alkotestiranju“, kazali su iz Uprave policije.
Navodi se da su tri osobe uhapšene zbog vožnje pod dejstvom alkohola, od kojih su dvije osobe vozile sa koncentracijom alkohola u organizmu većom od dva promila.
Kako su kazali, Podgoričanin A.B. (45) vozio je sa 2,43, a M.M. (37) iz istog grada sa 2,31 promila alkohola u organizmu.
„Jedna osoba je uhapšena zbog vožnje pod dejstvom psihoaktivnih supstanci i izazivanja saobraćajne nezgode“, kaže se u saopštenju.
Dodaje se da će protiv njega biti podnijeta krivična prijava, uz privođenje nadležnom državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.
(kraj) sel/nij