Raduloviæ: Nijesu neophodni zajednièki mediji
- Raduloviæ: Nijesu neophodni zajednièki mediji
- Post By urednik
- 14:09, 26 januar, 2003

Podgorica, (MINA) – Portparol Socijaldemokratske partije Branislav Raduloviæ izjavio je da nije neophodno da buduæa državna zajednica Srbije i Crne Gore ima zajednièke medije.
“Resor informisanja biæe u iskljuèivoj nadležnosti država èlanica. Zato nije neophodno da buduæa unija ima zajednièke medije, kao agenciju Tanjug ili Televiziju YU INFO”, kazao je Raduloviæ agenciji MINA.
On je ocijenio da su u prethodnom periodu Tanjug i TV YU INFO èesto bili protiv stavova zvaniène Podgorice.
“Medijski prostori u Srbiji i Crnoj Gori imaju savim dobro osposobljene agencije. One treba da nastave sa radom i meðusobnom komunikacijom obezbijede kvalitetnu razmjenu informacija”, rekao je Raduloviæ.
Prema njegovoj ocjeni, Tanjug i TV YU INFO, dugoroèno nemaju buduænost, kao i nova državna zajednica.
Raduloviæ smatra da Radio Jugoslavija ima mali uticaj na medijski prostor Crne Gore.
“Buduænost medijskog prostora Srbije i Crne Gore je investicija u nezavisne medije koji su u periodu prije i poslije Slobodana Miloševiæa nastali u Podgorici i Beogradu”, rekao je Raduloviæ.
Portparol Demokratske partije socijalista Predrag Sekuliæ ocijenio je da je prošlo vrijeme kada se državna agencija ili bilo koji drugi medij mogao finansirati iskljuèivo iz budžeta.
“Neminovno je da se i Tanjug i Radio Jugoslavija transformišu i da pokusaju da naðu mjesto na medijskom prostoru bez pomoæi države. Da li æe u tome uspjeti, zavisi prije svega od rada i profesionalnosti zaposlenih u ovim medijskim kuæama”, rekao je Sekuliæ.
Narodna stranka smatra da su buduæoj zajednici neophodni zajednièki mediji.
“Zajednièkoj državi potrebni su one institucije koje æe je uèvrstiti. To znaèi da su neophodni i zajednièki mediji”, kazao je portparol te partije Budimir Dubak.
Portparol Socijalistièke narodne partije Dragan Koprivica smatra da su potrebni svi prerogativi koji na fer i korektan naèin podržavaju državnu zajednicu.
On smatra da su za to, pored medija u Srbiji i Crnoj Gori, potrebni i oni pokrivaju cijelu teritoriju.
“To je neophodno jer je 99 odsto medija u Crnoj Gori pod direktnom kontrolom režima”, rekao je Koprivica agenciji MINA.
(kraj) isf