Vučić: Još nekoliko nedjelja da budem predsjednik, pa da podnosim ostavku
- Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić kazao je da će još nekoliko nedjelja biti na toj funkciji i da će nakon toga podnijeti ostavku.
- Post By Nikola Jovanovic
- 20:00, 27 jun, 2026
Beograd, (MINA) – Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić kazao je da će još nekoliko nedjelja biti na toj funkciji i da će nakon toga podnijeti ostavku.
"Ovo je za mene verovatno poslednji put da vam se obraćam kao predsjednik Republike“, rekao je Vučić na mitingu Srpske napredne stranke (SNS) ispred Skupštine Srbije.
On je kazao da 14 godina vjerno služi svojoj državi.
„Volim Srbiju više nego bila šta na kugli zemaljskoj. Ničiji tuđi interesi me nikada nijesu zanimali. Nikome nijesam htio da služim sem građanima Srbije. Govorili su da nikada neću napustiti predsjedničko mjesto, ovo su moji posljednji dani i nedjelje kao predsjednika Republike", kazao je Vučić, prenosi N1.
On je ponovio da će "još nekoliko nedjelja biti predsjednik, pa da podnosi ostavku".
Vučić je rekao da će se lista za parlamentarne izbore zvati "Ujedinjena Srbija".
"Učestvovaću zajedno sa vama u tom poduhvatu", rekao je Vučić i dodao da će pomilovati ljude u Srbiji koji su iz nehata i slučajnosti počinili neka djela.
On je istakao da će se sam skloniti ako budu smatrali da im njegova podrška i pomoć nije potrebna.
Vučić je kazao da su prije godinu i po pokušali da "sruše zemlju“.
„Spolja da nam uruše Srbiju. Zato su uništili fakultete i škole i od njih napravili opštinske odbore političkih stranaka", rekao je Vučić i naveo da su studenti igračka u rukama političara.
(kraj) nij