• ponedjeljak, 22 jun 2026

Juniorke slavile protiv Japana

Juniorke slavile protiv Japana

Podgorica, (MINA) - Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Jinžogu, u kontrolnom meču, selekciju Japana 37:34.

 

Crnogorskim juniorkama taj duel u sklopu je završnih priprema za Svjetsko prvenstvo za igračice do 20 godina, koje će 24. juna početi u Kini.

 

Najefikasnije u crnogorskoj seleciji bile su Elena Mitrović i Ivana Savić sa po pet, dok su po gol manje postigle Mia Grujić, Bojana Peličić, Nina Ramusović, Ksenija Gašević i Martina Knežević.

 

Tri puta u strijelce upisala se  Anđelina Orbović, a po jednom Sanja Andrijašević, Natalija Lekić, Ksenija Kuzman i Maja Ceklić.

 
Generacija koju predvodi trener Igor Marković plasman na šampionat izborila je osvajanjem šestog mjesta na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu u Podgorici.

 

Rivali Crne Gore u grupnoj fazi biće Češka, Sjedinjene Američke Države i Island.

 

Dvije prvoplasirane selekcije iz grupe izboriće plasman u glavnu rundu takmičenja.

Stay Connected