Juniorke slavile protiv Japana
- Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Jinžogu, u kontrolnom meču, selekciju Japana 37:34.
- Post By Emil Licina
- 14:11, 21 jun, 2026
Podgorica, (MINA) - Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Jinžogu, u kontrolnom meču, selekciju Japana 37:34.
Crnogorskim juniorkama taj duel u sklopu je završnih priprema za Svjetsko prvenstvo za igračice do 20 godina, koje će 24. juna početi u Kini.
Najefikasnije u crnogorskoj seleciji bile su Elena Mitrović i Ivana Savić sa po pet, dok su po gol manje postigle Mia Grujić, Bojana Peličić, Nina Ramusović, Ksenija Gašević i Martina Knežević.
Tri puta u strijelce upisala se Anđelina Orbović, a po jednom Sanja Andrijašević, Natalija Lekić, Ksenija Kuzman i Maja Ceklić.
Generacija koju predvodi trener Igor Marković plasman na šampionat izborila je osvajanjem šestog mjesta na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu u Podgorici.
Rivali Crne Gore u grupnoj fazi biće Češka, Sjedinjene Američke Države i Island.
Dvije prvoplasirane selekcije iz grupe izboriće plasman u glavnu rundu takmičenja.