• nedjelja, 21 jun 2026

Nikola Pavlićević produžio ugovor sa SC Derbijem

Nikola Pavlićević produžio ugovor sa SC Derbijem

Podgorica, (MINA) - Nikola Pavlićević i naredne sezone nosiće dres SC Derbija, saopšteno je iz podgoričkog košarkaškog kluba.

 

Navodi se da Pavlićević i SC Derbi nastavljaju zajednički put – iskusni plejmejker i kapiten „studenata” stavio je potpis na novi ugovor, pa će i u narednoj sezoni predvoditi podgorički tim.

 

Pavlićević je u klub stigao još 2020. godine i kroz prethodnih šest sezona prošao je sa ekipom kompletan put od osvajanja Druge ABA lige i ulaska u elitni rang, pa sve do istorijskog podizanja pehara u Superkupu ABA lige i Kupu Crne Gore.

 

"Kao najiskusniji igrač u rosteru, Pavlićević donosi neprocjenjivu vrijednost ekipi prije svega kroz nevjerovatnu borbenost, požrtvovanost i vrhunski profesionalizam, dajući u svakoj sekundi na parketu primjer kako se bori za ovaj klub. Njegov ostanak je od ogromnog značaja za ekipu jer je Nikola istinski lider u svlačionici i mentor mlađim saigračima, dok na terenu, uz sjajnu organizaciju igre, uvijek donosi i prepoznatljiv šut sa distance u prelomnim trenucima mečeva", stoji u saopštenju.

 

Navodi se da Pavlićević ulaskom u svoju sedmu sezonu u klubu potvrđuje vjernost i spremnost da svojim iskustvom i karakterom pomogne SC Derbiju u ostvarivanju ciljeva.

Stay Connected