• ponedjeljak, 22 jun 2026

Pezeškijan: Nećemo se odreći prava da obogaćujemo uranijum

Pezeškijan: Nećemo se odreći prava da obogaćujemo uranijum

Teheran, (MINA) - Teheran neće odustati od svog prava na obogaćivanje uranijuma, rekao je predsjednik Irana Masud Pezeškijan i dodao da su spremni da pruže garancije da ta zemlja ne teži da proizvede ili posjeduje nuklearno oružje.

 

"Sjedinjene Američke Države (SAD) zahtijevaju da Iran ne pravi atomsku bombu. To nije ništa novo, i takođe možemo pismeno da izjavimo da nemamo namjeru da pravimo bombu", rekao je Pezeškijan, prenosi Tajms of Izrael.

 

On je istakao da se Iran neće odreći svog prava na obogaćivanje uranijuma, a da "druga strana neće imati drugog izbora nego da prihvati ovo pravo".

 

U Birgenštoku u Švajcarskoj danas će biti nastavljen razgovor o sprovođenju memoranduma o razumijevanju između Irana i SAD. 

(kraj) tam

Stay Connected